Filmowe Podlasie Atakuje!ZGŁOŚ SWÓJ FILM! -

ZGŁOŚ SWÓJ FILM!

Ależ ten czas leci! Czy wiecie, że od prawie 20 lat namawiamy Was, żebyście kręcili filmy i pokazywali je szerszej publiczności w ramach akcji Filmowe Podlasie Atakuje? Nie inaczej będzie i w tym roku.

Jeżeli pochodzicie z północno-wschodniej Polski i kręcicie filmy, nie możecie przegapić kolejnej odsłony naszej akcji! Zapraszamy twórców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z filmem, jak i tych, którzy już zostali docenieni przez filmową branżę.

Wasze filmy widzowie obejrzą 14 października 2023 roku na specjalnym pokazie w białostockim kinie Forum, a ten film, który przypadnie im najbardziej do serca, zdobędzie Nagrodę Publiczności, czyli legendarny już Złoty Golf!

Na najnowsze podlaskie produkcje: krótkometrażowe fabuły, dokumenty, animacje, wideoklipy, filmy eksperymentalne etc., czekamy do 6 października 2023.

Zgłoszenie powinno zawierać:
– trwający maksymalnie 30 minut film (MP4, najlepiej h264, bitrate 15-20 Mbit/s)
– pełny tytuł filmu, imię i nazwisko reżysera/reżyserki oraz czas trwania
– krótkie streszczenie (max 5 zdań) filmu w języku polskim oraz angielskim
– telefon oraz e-mail kontaktowy
– zdjęcie z filmu (300 DPI)
– informację o miejscu pochodzenia lub związku reżysera/reżyserki z Podlasiem
– krótką biografię twórcy/twórczyni (max 5 zdań) w języku polskim oraz angielskim

Zgłoszenia przyjmujemy drogą:
– e-mail: film@bok.bialystok.pl (w tytule: ZGŁOSZENIE FPA + tytuł filmu)
lub
– pocztową / osobiście na adres:
Filmowe Podlasie Atakuje!
Białostocki Ośrodek Kultury
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok

Oprawę graficzną tegorocznej odsłony FPA! stworzył Szymon Ruczyński, twórca urodzony w 2000 roku w Hajnówce. Szymon jest studentem specjalności Film Animowany i Efekty Specjalne w Szkole Filmowej w Łodzi, studiuje też biologię na Uniwersytecie Łódzkim. Wychował się w Białowieży, w sercu Puszczy Białowieskiej, będącej źródłem inspiracji do jego nagradzanych filmów animowanych. W swojej sztuce porusza często tematy związane z relacją człowieka z przyrodą. Operuje najczęściej mieszanymi technikami, łącząc materiały w kolażowy sposób.

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach.

Do udziału w przeglądzie FPA! zapraszamy twórców mieszkających na Podlasiu lub z niego pochodzących.

więcej: www.filmowepodlasieatakuje.pl

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”