Filmowe Podlasie Atakuje!Zapisy na warsztaty non-camerowe dla dzieci! -

Zapisy na warsztaty non-camerowe dla dzieci!

Czy dzieci i młodzież mogą robić swoje własne filmy tylko z użyciem taśmy filmowej? Pewnie że tak!

Inspirowane twórczością Juliana Antonisza warsztaty animacji non camerowej dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez Paulinę Haratyk. Podczas warsztatów, uczestnicy – w celu uwolnienia swojego niezależnego ducha – zapoznają się z zasadami i specyfiką animacji non camerowej. Celem będzie stworzenie niepowtarzalnej animacji, inspirowanej ideą „zrób to sam”, na przeźroczystej taśmie filmowej 35 mm.

Podczas warsztatów dozwolone będzie drapanie, malowanie i nakrapianie tuszem, rysowanie flamastrami, odbijanie stempli, a nawet wypalanie otworów w taśmie! Na warsztaty zapraszamy każdego, kto wspólnie z nami chce się przekonać, czy rzeczywiście – jak mawiał Antonisz – „Pulsująca kraina non camery to jedyne antidotum na istniejącą obok paranoiczną rzeczywistość”.

Paulina Haratyk – absolwentka Instytutu Studiów Wizualnych na Uniwersytecie Jagiellońskim, dużo pisze o filmie (m.in. EKRANy), prowadzi warsztaty popularyzujące sztukę filmową wśród dzieci i młodzieży, koordynatorka Akademii Nowe Horyzonty, a do tego zacięty kinofil.

Warsztaty odbywają się w ramach 16 edycji imprezy ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT?
http://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/undergroundindependent-2016/

Kiedy: 13 marca 2016
Gdzie: klub FAMA – Białostocki Ośrodek Kultury
Czas: 11.00 – 15.00
Wiek: 10 – 15 lat
Cena: 5 zł – dostępne wkrótce

Zapisy:
Marcin Pawlukiewicz – film@bok.bialystok.pl, tel. 85 746 13 15

Przy zgłoszeniach elektronicznych prosimy o wpisanie w temacie: TAŚMA.
Ilość miejsc ograniczona!