Filmowe Podlasie Atakuje!Kto otrzyma Złoty Golf + koncert Manoid -

Kto otrzyma Złoty Golf + koncert Manoid

Zapraszamy na koncertowe afterparty po premierowym pokazie najnowszego zestawu Filmowe Podlasie Atakuje! 2019

19 października 2019, godz. 20.30
Klub FAMA | bilet: 10 zł, osoby głosujące na najlepszy film, z pamiątkową przypinką – wstęp wolny
FINAŁ GŁOSOWANIA NA NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI – ZŁOTY GOLF
MANOID
Dj Koola

MANOID – kim jest? Skąd pochodzi? Kiedy się urodził?
Czy to w ogóle ważne? Ważna jest muzyka, którą tworzy oraz live acty, które prezentuje w klubach i na festiwalach całego świata. Już teraz ma na koncie występy w Holandii, Korei Południowej, na Islandii i Słowacji. Przed rokiem grał m.in. na Audioriver, a minionego lata można go było usłyszeć na scenach festiwali Tauron Nowa Muzyka, Instututu i Intro. I to wszystko jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu, który ukaże się jesienią w niemieckiej wytwórni, hafendisko.

MANOID tworzy muzykę oryginalną i robi to w oryginalny sposób. Łączy dźwięki otaczającego nas świata ze światem elektronicznych brzmień, czego efektem jest coś, co jest i organiczne i technologiczne ale – przede wszystkim – pełne emocji. To nie techno. To nie downtempo. To MANOID. Swoje pierwsze utwory wydał w 2014 roku, a rok później wyprodukował bardzo udaną, debiutancką EP-kę Poli Rise. Ta współpraca miała kontynuację w 2018 roku, kiedy to MANOID odpowiadał za produkcję połowy pierwszego albumu artystki. W tym roku ukazały się także dwa kolejne solowe single – jeden z remiksem Sida Le Rocka, a drugi z przeróbką autorstwa Black Light Smoke. Oba wydawnictwa prowadzą do wielkiego finału, czyli debiutanckiego albumu MANOIDa „Truth”, który ukaże się w wytwórni hafendisko, będącej domem m.in. dla Kaspera Bjørke’a. Zarówno jednak wydane single, jak i nadchodząca płyta to tylko fragmenty układanki. Jej drugą część stanowią występy na żywo, kiedy to muzyka MANOIDa nabiera nowej energii i charakteru. Duża ilość sprzętu na scenie daje artyście mnóstwo możliwości, by improwizować i tym samym zaskakiwać nawet swoich najwierniejszych słuchaczy.
https://www.facebook.com/MANOID.music/

Dj Koola pochodzi z Suwałk i był inicjatorem pierwszych undergroundowych imprez techno na Podlasiu w połowie lat 90-tych. Od ’97 r. jest związany z białostockim klubem Metro. Od tej pory przeszedł muzyczną podróż od takich gatunków jak trance i techno, poprzez d’n’b, big beat, ambient i electro po jego ulubione obecnie deep house i nu disco. Miał okazje występować u boku takich wykonawców jak Richard Dorfmeister, Alden Tyrell, John Selway, Alexander Robotnick, Richard Sen, Feadz, Lazer Sword, King Cannibal. W ostatnich latach skupił się na działalności filmowej i nakręcił niezależną produkcję „Defekt serca”, będąca swoista kroniką współczesnego Białegostoku. Obecnie jest studentem Prague Film School.
https://www.facebook.com/koolafication/