Filmowe Podlasie Atakuje!FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! 2023 -

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! 2023

Białostocki Ośrodek Kultury – DKF “GAG” zaprasza na premierowy pokaz najnowszego zestawu Filmowe Podlasie Atakuje! 2023!

To już 20. edycja wielkiego święta podlaskiego kina – twórców i widzów!

Filmowe Podlasie Atakuje! 2023
14 października 2023, od godz. 18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach.

Jurorami w tym konkursie są widzowie i to właśnie ich głosy zdecydują, do kogo trafi Nagroda ZŁOTEGO GOLFA, czyli NAGRODA PUBLICZNOŚCI! Zdobędzie ją jeden film wybrany z całego konkursu, na który publiczność odda najwięcej głosów.

Za oprawę graficzną tegorocznej odsłony FPA! odpowiada Szymon Ruczyński, twórca urodzony w 2000 roku w Hajnówce. Szymon jest studentem specjalności Film Animowany i Efekty Specjalne w Szkole Filmowej w Łodzi oraz Biologii na Uniwersytecie Łódzkim. Wychowywał się w Białowieży, w sercu Puszczy Białowieskiej, będącej źródłem inspiracji do jego nagradzanych filmów animowanych. W swojej sztuce porusza często tematy związane z relacją człowieka z przyrodą. Operuje najczęściej mieszanymi technikami, łącząc materiały w kolażowy sposób.