Filmowe Podlasie Atakuje!Publiczność przyznała Złoty Golf akcji Filmowe Podlasie Atakuje! 2022 -

Publiczność przyznała Złoty Golf akcji Filmowe Podlasie Atakuje! 2022

Z radością informujemy, że Złoty Golf, czyli Nagrodę Publiczności oraz 2.000 zł w ramach tegorocznej, 19. edycji akcji Filmowe Podlasie Atakuje! zdobył film “Everybody Wants to go to Heaven” reż. Michał Franczak

Everybody Wants to go to Heaven
dokument, 40’
reż. Michał Franczak

Raz do roku w Dolinie Biebrzy na Podlasiu grupa pasjonatów tworzy unikalne wydarzenie łączące naturę i ludzi. Na cztery sierpniowe dni i noce powstaje wspólnota osób, szukających ucieczki od rzeczywistości w odrealnionym świecie muzyki i natury. Uczestnicy wracają każdego lata na biebrzańskie łąki i przyciągają do grona nowe osoby. Przedtem jednak organizatorzy mierzą się z miesiącami pracy, walczą z czasem, pogodą i zmęczeniem. Wszystko po to, by na chwilę udać się w podróż do nieba.

Sponsorem finału akcji FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! jest

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach.

Autorem tegorocznej oprawy graficznej FPA! jest KOBAS LAKSA – grafik, fotograf, autor filmów. Urodził się w Białymstoku, mieszka i pracuje w Warszawie. Tworzy krótkie formy filmowe (fabuły, dokumenty, animacje) oraz teledyski. Znany jest także jako twórca monumentalnych fotomontaży.

Organizatorem FPA! jest Białostocki Ośrodek Kultury – DKF GAG.