Filmowe Podlasie Atakuje!Podlaskie marki exportowe – Filmowe Podlasie Atakuje i Żubroffka – z pokazami w Polsce i za granicą! -

Podlaskie marki exportowe – Filmowe Podlasie Atakuje i Żubroffka – z pokazami w Polsce i za granicą!

Filmy nagrodzone na ŻUBROFFCE podróżują! W poprzedni weekend z pokazami do Mińska na Cinema Perpetuum Mobile Festival , wcześniej do Bawarii na Grenzland-Filmtage Selb, a także do Łomży, Sokółki , Poznania oraz Kolna!

Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja prezentowało filmy w północnej Bawarii i Białymstoku, a w następnym tygodniu szturmuje Berlin!

Najbliższe pokazy:
Filmowe Mapy Umysłu z ŻUBROFFKI do Berlina- 28 kwietnia 2015 g. 21:00 – Filmclub K18 w Berlinie

Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja – the best of 2014 – 29 kwietnia g.21.00 – Filmclub K18 w Berlinie

W przygotowaniu kolejne pokazy na Białorusi, Podlasiu, Lublinie, Warszawie, jak też troszeczkę dalej, w Szczecinie czy słowackiej Bratysławie.

Filmowe Mapy Umysłu – Pokaz filmów, zrealizowanych podczas warsztatów dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w ramach działalności Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI. Podlascy filmowcy (m.in. Tomasz Adamski, Krzysztof Kiziewicz, Radosław Dąbrowski, Marek Włodzimirow, Katia Smaczna i Bartek Tryzna) od lat spotykają się w siedzibie ALPI z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, aby wspólnie tworzyć. W efekcie powstają oryginalne i różnorodne filmy, które łączy wspólny mianownik: próba ukazania świata niepełnosprawnych bez upiększeń i kompromisów. Tematyka filmów zaskakuje rozpiętością: od bajki zrealizowanej w technice animacji poklatkowej, przez klasyczny western osadzony w polskich realiach aż po instruktaż dla przybyszów z innych planet.

image006

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na ŚWIAT, LUDZI, posiadających poczucie HUMORU oraz ceniących NATURĘ i jej wytwory. Festiwal stara się być platformą wymiany nowoczes  nych idei i myśli, która umożliwia kreatywne spotkania twórców z Wschodu i Zachodu.

image010

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! REAKTYWACJA to kontynuacja akcji Filmowe Podlasie Atakuje, poszerzona o edukacyjną akcję FILMOWE PODLASIE EDUKUJE! FPA-R! to inicjatywa służąca popularyzacji wszelkich odmian kina niezależnego z północno-wschodniej Polski. W ramach akcji, swoje filmy prezentują m.in.: poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści plastycy, wykładowcy szkół wyższych oraz nieskażeni komercyjnym podejściem do kina – filmowcy amatorzy. FPA-R! narodziła się na Podlasiu, w miejscu styku wielu kultur i religii, krainy artystów, żubrów oraz dziewiczej przyrody. Nasza akcja to swoiste „filmowo – artystyczne wrota” łączące wszystko to, co najlepsze w Europie Wschodniej z najlepszymi pierwiastkami Europy Zachodniej!

Współorganizator pokazów : Białostocki Ośrodek Kultury
Zapraszamy!