Filmowe Podlasie Atakuje!Filmowe Podlasie Edukuje! – finał + przedpremiera “Bierz to dzieciak” -

Filmowe Podlasie Edukuje! – finał + przedpremiera “Bierz to dzieciak”

Zapraszamy na premierę filmów zrealizowanych przez uczestników warsztatów filmowych prowadzonych przez Piotra Dylewskiego oraz na przedpremierowy pokaz filmu „Bierz to dzieciak” Piotra Łozowika. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami.

Filmowe Podlasie Edukuje! – finał + przedpremiera “Bierz to dzieciak”

7 marca 2021, godz. 16:00
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
wstęp wolny
liczba miejsc ograniczona
obowiązuje zakaz konsumpcji (bar będzie nieczynny)

prowadzenie spotkania: Tomasz Adamski

wytyczne dla KLUBU FAMA
oświadczenie uczestnika wydarzenia w Klubie Fama

Warsztaty filmowe w ramach akcji Filmowe Podlasie Edukuje! odbywały się od października 2020 roku. Ze względu na okoliczności związane z pandemią COVID-19 przybrały formułę hybrydową.

W programie pokazu:

„Domu mój”, 12′
scenariusz i reżyseria: Julia Sacharczuk; asystent reżysera: Krzysztof Wojciech Wróbel; zdjęcia: Joanna Rafalska; światło: Krzysztof Wojciech Wróbel; montaż: Julia Sacharczuk, Krzysztof Wojciech Wróbel; kostiumy: Magdalena Wysocka; opiekun artystyczny: Piotr Dylewski

Mała podlaska wieś. Opuszczony stary dom, w którym czas się zatrzymał i do którego po wielu latach nieobecności przyjeżdża Justyna. Dziewczyna ma nadzieję na naprawienie i odnowienie relacji z siostrą. Żadna z nich jednak nie przypuszcza, jak to spotkanie po latach odmieni ich życie. „Domu mój” to opowieść o więzach rodzinnych, poszukiwaniu tożsamości i próbie pogodzenia się z przeszłością.

„Zmierzam”, 3’28”
scenariusz, zdjęcia, montaż, reżyseria: Joanna Zubrycka; drugi operator: Amadeusz Janowicz; pomoc na planie: Daria Sienkiewicz, Małgorzata Klimowicz; technika: Maja Zińczuk; opiekun artystyczny: Piotr Dylewski

Najnowszy klip Miss God, zapowiadający jej nową płytę.
Miss God: „Ten utwór to wiadomość, aby być bardziej świadomym swoich myśli i pomysłów, które szybko przejawiają się w naszej rzeczywistości. Prowadzi do uwierzenia w swoje doświadczenie i korzystania z intuicji, nawet jeśli wydaje się ona irracjonalna, pomaga odnaleźć związek z naszą podświadomością i wyraźnie zobaczyć, jakie są nasze cele i misje”.

„Bierz to dzieciak”– pokaz przedpremierowy, 29’35”
scenariusz i reżyseria: Piotr Łozowik; zdjęcia: Marek Włodzimirow; muzyka: Maciej “Łoś” Niemczynowicz; obsada: Rafał Pietrzak, Paula Czarnecka, Dominik Gorbaczyński i inni

Opowieść drogi. Trzydziestoletni warszawski youtuber Robert jedzie na swój wieczór kawalerski do Białegostoku w towarzystwie przyjaciela Adama. Na skutek niespodziewanego splotu wydarzeń trafia do Kożyna niedaleko Bielska Podlaskiego. Tam zaczyna się jego podróż, również w głąb siebie. Droga Roberta przez Podlasie naznaczona jest nieoczywistymi sytuacjami i pięknymi krajobrazami. Główną rolę zagrał Rafał Pietrzak, pochodzący z Inowrocławia absolwent białostockiej filii Teatralnej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Absolwentami tej samej szkoły są także Paula Czarnecka i Dominik Gorbaczyński, którzy zagrali narzeczoną i drużbę Roberta. Resztę zespołu aktorskiego stworzyli naturszczycy. Film powstał w ciągu kilku letnich dni.
Zwiastun filmu:

FILMOWE PODLASIE EDUKUJE! to cykliczne spotkania, łączące zajęcia teoretyczne i warsztatowe, dzięki którym osoby zainteresowane tworzeniem filmów mogą liczyć na ciekawą i długofalową formę edukacji. To dobry wstęp do samodzielnego kręcenia filmów lub dalszych poszukiwań edukacyjnych w tym temacie. Do współpracy w ramach warsztatów zapraszamy znanych i uznanych filmowców z Podlasia (Kasia Kijek, Przemek Adamski, Maciek Szupica, Grzesiek Nowiński, Rafał Samosiuk, Bartek Tryzna), kraju i świata (Izabela Plucińska, Marcin Sauter, Paweł Wysoczański, Svetłana Filipova, Monika Kuczyniecka, Yann Jouette, Piotr Matwiejczyk, Paweł Jóźwiak Rodan).