Filmowe Podlasie Atakuje!Paweł Łukomski laureatem 17. edycji akcji Filmowe Podlasie Atakuje! -

Paweł Łukomski laureatem 17. edycji akcji Filmowe Podlasie Atakuje!

Z radością informujemy, że Złoty Golf, czyli Nagrodę Publiczności oraz 1.000 zł w ramach tegorocznej, 17. edycji akcji Filmowe Podlasie Atakuje! zdobył film “Klechdy” w reżyserii Pawła Łukomskiego!

Paweł Łukomski to absolwent prawa na lubelskim UMCS, od zawsze zafascynowany filmem. W 2001 roku powołał do życia kolektyw Studio 35, by tworzyć kino niezależne. Autor wielu kampanii społecznych i klipów. Jego teledysk do piosenki Paweła Domagały „Weź nie pytaj” ma ponad 124 miliony odsłon na YouTubie, a „Klechdy” zdobyły łącznie ponad 30 nagród i 20 nominacji na całym świecie m.in w Los Angeles, Toronto, Londynie czy Meksyku.

Bohaterem nagrodzonego filmu “Klechdy” jest Juju, imigrant z Afryki, który – próbując przedostać się do Unii Europejskiej – trafia w ręce handlarzy organów, Boboka i Mary. Szczęśliwie udaje mu się uciec z rąk oprawców do pobliskiej wioski. Tam pod swój dach przyjmuje go sympatyczna staruszka, każąca mówić do siebie Kiki. W tym samym czasie Bobok i Mara ruszają śladem Juju…

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach.

“Klechdy” do obejrzenia na YouTube